oferta firmy informatycznej - zobacz więcej

Informatyk Poznań, Webmaster Polska, Outsourcing IT, Strony WWW, Sprzedaż komputerów :
Konfiguracja routera, dzielenie Internetu, reinstalacja systemu Windows, tworzenie stron internetowych

Reinstalacja systemu operacyjnego: Windows, Linux Formatowanie dysków, dzielenie na partycje, instalacja sterowników i oprogramowania

Żywotność systemu operacyjnego jest uzależniona od intensywności jego używania, oraz wersji jaką posiadamy. Jednak średni czas po jakim następuje usterka znacząco utrudniająca lub uniemożliwiająca działanie komputer, zwłaszcza w systemach z rodziny Windows, wynosi ok 1,5 - 2,5 roku. Najczęściej błędy takie spowodowane są działaniem szkodliwego oprogramowania lub niewłaściwą instalacją programu użytkowego.

Błędy systemowe są charakterystyczne i ich wystąpienie łatwo zdiagnozować. Najczęstszymi objawami są:

  • Znaczące spowolnienie systemu
  • Duża ilość błędów występujących podczas normalnej pracy
  • BlueScreen (niebieski ekran) występujący od razu po załadowaniu się systemu
  • ładowanie systemu dochodzi tylko do momentu z logo Windows i ruchomym paskiem postępu ładowania

Najskuteczniejszym i najlepszym sposobem na pozbycie się problemów z systemem jest reinstalacja nazywana potocznie formatowaniem dysku. Operacja ta polega na zgraniu danych użytkownika na zewnętrzny nośnik danych, następnie partycjonowanie i formatowanie dysku twardego. Kolejnym krokiem jest instalacja czystego i wolnego od błędów systemu operacyjnego, odczytanie modeli podzespołów z jakich składa się komputer i odnalezienie odpowiednich sterowników w internecie lub zainstalowanie ich z płyty CD. O ile dane zostały zgrane to zostają przeskanowane programem antywirusowym i przekopiowanie oczyszczonych plików z powrotem na dysk naprawianego komputera. Instalowane jest oprogramowanie antywirusowe i biurowe ewentualnie programy jakich sobie życzy klient.

Reinstalacja systemu operacyjnego jest przywróceniem ustawień fabrycznych komputera. Klient w efekcie końcowym otrzymuje komputer w stanie w jakim znajdował się w dniu jego zakupu.

Poznań informatyk

Kontakt:
Webajt - Firma informatyczna
ul. Rubież 14B/22
tel.: 669-042-012
e-mail: biuro@webajt.pl
gg: 11975836

Strony kontaktowe:

  • Facebook
  • Nasza-klasa
  • Twitter

Nasi partnerzy:

Naprawa komputerów Poznań

Oferujemy usługi mobilnego informatyka z bezpłatnym dojazdem do klienta. Rozwiążemy każdy problem związany z komputerem lub urzadzeniami peryferyjnymi takimi jak routery i drukarki.