oferta firmy informatycznej - zobacz więcej

Informatyk Poznań, Webmaster Polska, Outsourcing IT, Strony WWW, Sprzedaż komputerów :
Konfiguracja routera, dzielenie Internetu, reinstalacja systemu Windows, tworzenie stron internetowych

Usuwanie wirusów, trojanów, złośliwych aplikacji Odwirusowanie komputera, darmowe programy antywirusowe, usuwanie programów szpiegowskich

Wirusy są to programy, które mają wywołać efekt inny niż zamieżenia użytkownika. Nie zawsze maja one charakter destrukcyjny. Wirus żeby działać wykorzystuje działające programy, system operacyjny oraz niewiedzę użytkowników. Bardzo często zdarza się, że złośliwe oprogramowanie mimo swojego działania nie daje żadnych lub prawie żadnych objawów.. Dlatego tak ważną sprawą jest posiadanie na swoim komputerze oprogramowania antywirusowego, które ochroni komputer przed działaniem tego typu programów.

Pojawia się więc pytanie po co instalować oprogramowanie antywirusowe skoro i tak większość wirusów nie prowadzi do zniszczenia sprzętu lub danych. Złośliwe oprogramowanie może udostępniać dane zgromadzone na komputerze osobom niepowołanym, lub pozwoli uzyskać dostęp do systemu hakerom. Najczęściej usunięcie danych lub wykonanie destrukcyjnego kodu jest ich ostatnim zadaniem z całej listy jakie mają do wykonania. Innymi zadaniami takich programów mogą być: przekazanie danych o rachunkach bankowych, odwiedzanych stronach i używanych na nich hasłach, oraz przede wszystkim powielanie i rozprzestrzenianie się wszystkimi możliwymi kanałami. Wirusy powielaja się najczęściej przez zarażanie innych plików i automatyczne kopiowanie się na nośniki podłączane przez porty USB np. zewnętrzne dyski twarde i pendrive. Potrafią się one również dołączać do wysyłanych wiadomości mailowych bez wiedzy użytkownika.

Najlepszym sposobem na wirusy jest ochrona prewencyjna czyli zainstalowanie programu antywirusowego, który ochroni komputer przed atakami. Jeśli jednak maszyna została już zainfekowana instalacja oprogramowania antywirusowego może nie rozwiązać problemu ze względu np. na to, że wirus zaatakował pliki systemowe które w trakcie działania systemu operacyjnego nie mogą być zmieniane. Takie zagrożenia należy usuwać jeszcze przed załadowaniem się systemu. Najlepszym sposobem przywrócenia normalnej pracy komputera jest przeprowadzenie reinstalacji systemu operacyjnego z zachowaniem danych.

Usuwaniem wirusów zajmujemy się w taki sposób aby dane użytkownika podlegały pełnemu oczyszczeniu ze złośliwego kodu a wszystkie dane zostały przy tym zachowane. Po pozbyciu się wszystkich wirusów, trojanów i robaków instalowane jest oprogramowanie antywirusowe, które zapobiegnie podobnym przypadkom w przyszłości i pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z okresowym pojawianiem się programów destrukcyjnych w danym komputerze.

Poznań informatyk

Kontakt:
Webajt - Firma informatyczna
ul. Rubież 14B/22
tel.: 669-042-012
e-mail: biuro@webajt.pl
gg: 11975836

Strony kontaktowe:

  • Facebook
  • Nasza-klasa
  • Twitter

Nasi partnerzy:

Naprawa komputerów Poznań

Oferujemy usługi mobilnego informatyka z bezpłatnym dojazdem do klienta. Rozwiążemy każdy problem związany z komputerem lub urzadzeniami peryferyjnymi takimi jak routery i drukarki.